Apie prekę
Pačiulių (Pogestomon Cablin) 100% grynas eterinis aliejus yra išgautas iš mėtų šeimos augalo Pogostemon, turi sodrų muskusiškai saldų, aštrų kvapą. Augalas kilęs iš Malaizijos ir Indijos, kur jis žinomas kaip „puchaput“. Žodis pačiulis yra kilęs iš tamilų kalbos „pachchai ilai“, reiškiančio tiesiog „žalias lapas“. Pačiulių aliejus išgaunamas iš jaunų lapų, kurie džiovinami ir fermentuojami prieš distiliavimą garais. Šis aliejus su amžiumi gerina savo kvapą ir stiprumą. Jis labai vertinamas odos priežiūroje, ypač gydant randus. Rytų šalyse pačiulių aliejus naudojamas puoduose ir maišeliuose tarp skalbinių ir drabužių, kad sukurtų kvapą, taip pat apsaugotų nuo blakių ir vabzdžių. Teigiama, kad aliejus subalansuoja emocijas ir sukuria meilės atmosferą. Kai naudojamas aliejaus degikliuose, jis sumažina nerimą ir depresiją. Naudojamas vonios vandenyje jis padeda nuo odos ir galvos odos problemų, grybelinių infekcijų, skysčių susilaikymo, naikina celiulitą ir palengvina vidurių užkietėjimą. Jis pasižymi puikiomis audinių regeneracinėmis savybėmis, pagreitina gijimą ir kovoja su infekcijomis. Taigi jis padeda nuo spuogų, egzemos, ašarojančių opų ir pėdų grybelio. Atrodo, kad pačiuliai buvo dedami tarp indiškų kašmyro skarų prieš išsiunčiant į Viktorijos laikų Angliją, kad apsaugotų prekes nuo kandžių. Be šio išskirtinio džiovintų pačiulių lapų kvapo skaros negalėtų būti parduodamos Anglijoje. Europoje ir Amerikoje pačiulių aliejus ir smilkalai buvo nepaprastai populiarūs septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose tarp hipių, nes pačiulių kvapas apėmė kūno kvapą ir degintų kanapių kvapą. Pačiulis buvo naudojamas kaip dredų plaukų kondicionierius. Daugelyje Azijos šalių pačiuliai taip pat naudojami kaip priešnuodis nuo gyvatės įkandimo.
Atsargumo priemonės ir rekomendacijos dėl eterinių aliejų naudojimo:
*Netepkite tiesiai ant odos. Jie gali sukelti dirginimą. Visada praskieskite su aliejais, vandeniu, moliu, alkoholiu ir kt.
*Tik išoriniam naudojimui.Vengti patekimo į akis ir gleivines. Prieš pradedant gydymą eteriniais aliejais, būtina pasitarti su kvalifikuotu specialistu.
*Nenaudokite eterinių aliejų nėštumo ar žindymo laikotarpiu. Venkite sergant astma, hipertenzija, inkstų ligomis ir žmonėms kenčiantiems nuo neurologinių sutrikimų arba žmonėms, turintiems koronarinių sutrikimų.
*Netepti vaikams iki 3 metų arba vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems fizinio silpnumo simptomų.
*Visada laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
*Eterinius aliejus visada laikykite sandariai uždarytuose induose, vėsioje aplinkoje, vengdami tiesioginės šviesos.